تبلیغات
مطالب اینترنتی - سلامت کبد را با رژیم غذایی مناسب حفظ کنید (باید ها و نباید ها) !
 مفیدستان:

سلامت کبد را با رژیم غذایی مناسب حفظ کنید (باید ها و نباید ها) ! - پارسی طب

کبد عضوی بسیار حیاتی در بدن است و بسیاری از بیماری های انسان به دلیل عدم کارکرد صحیح این ارگان و مشکلات ناشی از آن بروز می کند، بنابراین آگاهی از رژیم غذایی صحیح و استفاده از غذاهایی که مصرف می کنیم و میزان ضرر و زیان و سودمندی آنها برای سلامت کبد و سایر اعضاء بدن می تواند در حفظ کارکرد صحیح آن بسیار موثر باشد.

 • از مصرف فست فودها بپرهیزید: مصرف فست فودها و سایر غذاهای چرب برای کسانی که به سلامت این عضو حیاتی بدن خود اهمیت می دهند، انتخاب مناسبی نیست. مصرف غذاهای چرب و استفاده از روغن های صنعتی کار کبد را برای تجزیه چربی سخت می کند و در مدت زمان طولانی ممکن است سبب التهاب کبد و به تبع آن سیروس کبدی شود.
 • سعی کنید روزتان را با یک صبحانه سالم آغاز کنید: مواد غذایی دارای فیبر بالا می تواند به سلامت کبد تان کمک کند تا به بهترین شکل کار کند. تحقیقات نشان داده است صبحانه های دارای غلات کامل مثل چاودار می تواند سبب آب شدن چربی های شکمی شود که در جلوگیری از بروز بیماری های کبدی موثر است.
 • بروکلی بخورید! اضافه کردن سبزیجات به رژیم غذایی برای کسانی که می خواهند کبد سالم تری داشته باشند ضروری است. از بین سبزیجات کلم بروکلی برای سلامت کبد بسیار مفید است. مطالعات نشان داده است که مصرف بروکلی می تواند احتمال خطر ابتلا به کبد چرب غیر الکلی را کاهش دهد. البته کلم بروکلی ممکن است برای برخی طعم خوشایندی نداشته باشند که شما می توانید آن را با سایر سبزیجات، سیر و سرکه بالزامیک مصرف کنید.
 • چای یا قهوه مصرف کنید اما کم! مطالعات نشان داده است کسانی که روزی یک یا دو فنجان چای یا قهوه می نوشند، احتمال آسیب کبدی که در اثر مصرف الکل یا غذای ناسالم در آنها ایجاد می شود، کاهش می یابد. برخی از مطالعات هم نشان داده است که این میزان مصرف قهوه یا چای احتمال ابتلا به سرطان کبدی را کاهش می دهد.
 • مصرف قند را کاهش دهید: مصرف زیاد قند می تواند تاثیر مخربی بر سلامت کبد داشته باشد. این تاثیر منفی می تواند به این دلیل باشد که یکی از وظایف کبد ذخیره سازی قندها است. قند تبدیل به چربی می شود و این چربی اطراف کبد را می گیرد و در طولانی مدت زمینه ساز بروز بیماری کبد چرب است. بنابراین با کاهش مصرف ترکیبات قندی از سلامت کبد خود محافظت کنید.
 • آب بنوشید! آب یکی از بهترین موادی است که بدن ما را سالم نگه می دارد. به جای نوشابه ها و سایر نوشیدنی های شیرین، آب بنوشید.
 • بادام مصرف کنید! برخی از آجیل ها از جمله بادام منابع غنی از ویتامین ای و سایر ترکیباتی هستند که می توانند ما را در برابر بروز بیماری کبد چرب محافظت کنند.
 • چای سبز بنوشید! چای سبز سرشار از آنتی اکسیدان هایی است که Catehnin نامیده می شوند. مطالعات نشان داده است که این آنتی اکسیدان ها ممکن است شما را در برابر برخی سرطان ها مانند سرطان کبد مصون سازد.
 • اسفناج مصرف کنید! برگ های اسفناج نیز آنتی اکسیدان زیادی دارد که Glutathione نام دارد که می تواند به سلامت کبد شما و کارکرد صحیح آن کمک کند.
 • بلوبری یا سایر مواد غذایی که دارای پلی فنول هستند را مصرف کنید: تحقیقات نشان داده است که مواد غذایی دارای پلی فنول مانند بلوبری، شکلات تلخ، زیتون و انواع آلو درصد ابتلا به بیماری کبد چرب غیر الکلی را کاهش می دهد. استفاده از برخی ادویه های دارای پلی فنول مثل پونه کوهی یا زرماری به جای نمک همراه با غذا نیز می تواند در کاهش ابتلا به بیماری های کبدی موثر باشد.
 • از مصرف الکل و دخانیات اجتناب کنید: نوشیدن الکل و مصرف دخانیات تاثیر منفی بر فعالیت کبد دارد و در طولانی مدت زمینه بروز سیروس کبدی و بیماری کبد چرب را فراهم می کند.

سلامت کبد در طب سنتی

برای دستیابی بهتر به سلامت کبد علاوه بر رعایت کردن رژیم غذایی مناسب، طب سنتی از طریق تطابق دانش گذشتگان با شرایط آب و هوایی و اجتماعی جامعه کنونی، رهیافت­های ایمن­ تر و ریشه­ ای­ تری را ارایه می­ دهد و درمان این بیماری­ ها را از طریق باطنی و از طریق شناسایی عوامل بروز آنها انجام می­ دهد. برای این منظور محققان شرکت پارسی طب با توجه به خواص اعجاز انگیز گیاهان دارویی در درمان بیماری­های مختلف با در نظر گرفتن اصول طب سنتی و شرایط روز جامعه، اقدام به تولید داروی ۷ گیاه (شلیور) نموده است. گیاهان به کار گرفته در این مقطر همگی دارای خواص دفع چربی هستند و از طریق کنترل و دفع چربی های اضافه در مبتلایان به کبد چرب الکلیک و غیر الکلیک، تصفیه کامل خون از مواد زاید و سموم و همچنین تعدیل آنزیم های کبدی، می تواند پاکسازی کبد را انجام دهد.

ترجمه و گردآوری

دکتر سارا بخشائی

مطالب مرتبط با این موضوع

لینک منبع

بازنشر: مفیدستان


عبارات مرتبط با این موضوع

تغذیه و رژیم غذایی مناسب ضد نقرسپرشین پرشیاتغذیه و رژیم غذایی مناسب ضد نقرس سلامت تغذیه و رژیم غذائی تغذیه و بیماری ها ورزش و سلامت در این بخش شما با انواع تمرینات ورزشی سبکپیاده رویورزش و سلامتورزش سبکورزش ایروبیک سلامت نیوزآمدن طرح تحول سلامت و توزیع دفترچه‌های بیمه‌ سلامت ایرانیان، بسیاری از بیماران را رژیم غذایی برای کبد چرب رژیم غذایی کبد چرب چیست؟رژیم غذای برای کبد چربرژیم غذایی کبد چربرژیم غذایی لاغری خوراکی هایی که کبد را سالم نگه می داردویتامین تقویت آنزیم های کبد مواد غذایی برای پاکسازی کبد رژیم غذایی پاکسازی کبد پربیننده ترین و آخرین اخبار پزشکی و اخبار سلامت …خبر پزشکیاخبار سلامتجدیدترین خبرهای پزشکی و سلامت ایران و جهاناخبار پزشکی و سلامت کاملترین مرجع در مورد بیماری کبد چرب گرید و و و و پزشکی و سلامتخانه پزشکی و سلامت علائم و درمان کبد چربرزیم غذایی برای کبد چرب در گرید های مختلفبا این خوراکی ها سرطان را دور بزنیدآیا واقعا استفاده از انواع خوراکی ها می تواند از ایجاد سرطان جلوگیری کند؟ پاسخ ما جهت تسویه کبد چکار باید کرد؟برای این کار باید به یک دکتر درست حسابی مراجعه کنی سم زدایی کبد مرحله داره وباید ارزش غذایی تخمه‌ها تخمه کدو ،آفتابگردان وبا خوردن گرم تخمه کدو نیمی از نیاز روزانه بدن به منگنز، منیزیم و فسفر تأمین می‌شود سلامت کبد را با رژیم غذایی مناسب حفظ کنید باید ها و نباید ها بیماریها برای سلامت کبد می تواند در حفظ را با رژیم غذایی مناسب حفظ کنید باید ها و نباید سلامت کبد را با رژیم غذایی مناسب حفظ کنید باید ها و نباید ها نوشته سلامت کبد را با رژیم سلامت کبد را با رژیم غذایی مناسب حفظ کنید باید ها و نباید سلامت کبد را با رژیم غذایی مناسب حفظ کنیدباید و نبایدها آکا سلامت کبد را با رژیم غذایی مناسب حفظ سلامت کبد را با رژیم غذایی مناسب حفظ کنیدباید و تنظیم کننده آنزیم های کبد بایگانی پارسی طب تنظیمکننده سلامت کبد را با رژیم غذایی مناسب حفظ کنید باید ها و نباید مناسب حفظ کنید باید ها و سلامت کبد را با رژیم غذایی مناسب حفظ کنید باید ها و نباید ها سلامتکبدرابارژیم سلامت کبد را با رژیم غذایی مناسب حفظ کنید باید ها و مناسب حفظ کنید باید ها و نباید غذاهای مفید و مضر برای سلامت کبد تغذیه رژیم غذایی رژیم غذایی مناسب نموده و سلامت آن را حفظ و باید از آن‌ها پرهیز کنید سلامت کبد را با رژیم غذایی مناسب حفظ کنید باید ها و نباید ها سلامتکبدرابارژیم سلامت کبد را با رژیم غذایی مناسب سلامت کبد را با رژیم غذایی مناسب حفظ کنید باید ها و نباید سلامت کبد را با رژیم غذایی مناسب حفظ کنیدباید و نبایدها سلامت کبد را با رژیم کردن رژیم غذایی مناسب، طب مناسب حفظ کنیدباید و سلامت نیوز سلامت،اطلاعات سلامت،سلامت و تندرستی باید با انجام حرکات ۹ محصول غذایی را سلامت کبد را با رژیم غذایی مناسب حفظ کنید باید ها و نباید ها سلامتکبدرابارژیم می آوریل مارس فوریه ژانویه دسامبر نوامبر اکتبر سپتامبر آگوست

مطلب سلامت کبد را با رژیم غذایی مناسب حفظ کنید (باید ها و نباید ها) ! در سایت مفیدستان
برای دریافت مطالب مفید به سایت مفیدستان مراجعه فرمایید.


لینک منبع و پست :سلامت کبد را با رژیم غذایی مناسب حفظ کنید (باید ها و نباید ها) !
http://mofidestan.ir/%d8%b3%d9%84%d8%a7%d9%85%d8%aa-%da%a9%d8%a8%d8%af-%d8%b1%d8%a7-%d8%a8%d8%a7-%d8%b1%da%98%db%8c%d9%85-%d8%ba%d8%b0%d8%a7%db%8c%db%8c-%d9%85%d9%86%d8%a7%d8%b3%d8%a8-%d8%ad%d9%81%d8%b8-%da%a9%d9%86%db%8c/
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


دوشنبه 28 مرداد 1398 03:46 ق.ظ
lexapro half life http://escitalopramlexaprofs.com/ - lexapro 10 mg lexapro and weight gain <a href="http://escitalopramlexaprofs.com/#">escitalopram dosage</a> escitalopram 10mg http://escitalopramlexaprofs.com/
یکشنبه 27 مرداد 1398 11:49 ب.ظ
Greetings. The author's name is Santiago Vos but he doesn't like if you wish to use his full logo.
Colorado is her birth place but she could have to move one day
or another. He is really fond of body building and now
he has time and take it on new possessions. Meter reading
is my regular job now but soon I'll be on our.
Her husband and her maintain web-site. You may wish to check
it out: http://penis-ranking-th.com/Titan-Gel.html
یکشنبه 27 مرداد 1398 11:12 ب.ظ
What's up, its nice post regarding media print, we all understand media is a great source
of information.
یکشنبه 27 مرداد 1398 04:53 ب.ظ
Serviced offices will always be totally been able to make sure you possess the time essential to tackle the whole process of growing your
company. Read and understand this thoroughly before signing it, because
you should become aware of your contractual rights and accountability.
Similarities Some similarities between both kinds of condominiums, in accordance with Philippine real-estate experts, are its amenities, such
as its maintenance and security personnel, and also its facilities like
pools, gyms, and sports complexes.
یکشنبه 27 مرداد 1398 04:40 ب.ظ
I'm impressed, I must say. Seldom do I encounter a blog that's both educative and interesting, and
let me tell you, you have hit the nail on the head. The issue is an issue that too few people are speaking intelligently about.
Now i'm very happy I came across this in my hunt for something concerning this.
یکشنبه 27 مرداد 1398 04:26 ب.ظ
But to actually know what innovation means you will find 4 things that I want to reveal to
you:. This device contains extremely strong glass face
that is comparable to the strength of ruby and is also
32 times the toughness of plastic. With these requirements planned food consultants should achieve their targets in satisfying their clients who
will be inside competitive food industry.
یکشنبه 27 مرداد 1398 11:13 ق.ظ
Asking questions are truly good thing if you are not understanding
anything totally, except this post presents good understanding even.
یکشنبه 27 مرداد 1398 09:13 ق.ظ
Hmm is anyone else experiencing problems with the images on this blog loading?
I'm trying to determine if its a problem on my end or if it's the blog.
Any suggestions would be greatly appreciated. http://bbrealestate.ae/index.php?page=user&action=pub_profile&id=27972
یکشنبه 27 مرداد 1398 09:13 ق.ظ
Link exchange is nothing else but it is only placing the other
person's webpage link on your page at suitable place and
other person will also do similar in favor of you.
http://www.feedbooks.com/user/5465270/profile
یکشنبه 27 مرداد 1398 09:03 ق.ظ
Thanks for one's marvelous posting! I genuinely enjoyed reading it,
you may be a great author.I will be sure to bookmark your blog and may come back in the foreseeable
future. I want to encourage you to continue your great job, have
a nice day! http://www.tongji.org/members/potatobomber6/activity/1843889/
یکشنبه 27 مرداد 1398 08:22 ق.ظ
Hey I know this is off topic but I was wondering if you knew of any widgets I could add to my blog that
automatically tweet my newest twitter updates. I've been looking for a plug-in like this
for quite some time and was hoping maybe you would have some
experience with something like this. Please let me know if you run into anything.
I truly enjoy reading your blog and I look forward to your new
updates. http://massandra.su/user/frienddrive1/
یکشنبه 27 مرداد 1398 08:14 ق.ظ
I do not know if it's just me or if everybody
else encountering issues with your website. It looks like
some of the written text on your posts are running off the screen. Can someone else please comment and
let me know if this is happening to them too?
This could be a problem with my web browser because I've had this happen previously.
Cheers http://www.ctgbazaar.com/index.php?page=user&action=pub_profile&id=39236
یکشنبه 27 مرداد 1398 08:01 ق.ظ
bupropion duloxetine interaction http://duloxetinecymbaltdfr.com/ - cymbalta high cymbalta and alcohol <a href="http://duloxetinecymbaltdfr.com/#">cymbalta and weight loss</a> cymbalta and weight loss http://duloxetinecymbaltdfr.com/
یکشنبه 27 مرداد 1398 07:46 ق.ظ
need help writing my thesis http://writethesistrgf.com/ - people who write thesis' for cheap help write thesis statement <a href="http://writethesistrgf.com/#">help me make a good thesis statement</a> thesis help generator http://writethesistrgf.com/
یکشنبه 27 مرداد 1398 07:36 ق.ظ
Hi there would you mind sharing which blog platform you're working with?
I'm going to start my own blog soon but I'm having a tough time making a decision between BlogEngine/Wordpress/B2evolution and Drupal.
The reason I ask is because your design seems different then most blogs and I'm
looking for something unique. P.S Apologies for being off-topic but
I had to ask! http://komiwiki.syktsu.ru/index.php?title=Set_An_End_For_Your_Allergic_Reactions_With_This_Particular_Helpful_Tips.
یکشنبه 27 مرداد 1398 05:12 ق.ظ
coumadin food to avoid http://warfarincoumadinsg.com/ - warfarin diet coumadin interaction <a href="http://warfarincoumadinsg.com/#">icd 10 code for coumadin therapy</a> icd 10 code for coumadin therapy http://warfarincoumadinsg.com/
شنبه 26 مرداد 1398 01:07 ب.ظ
It is appropriate time to make some plans for the long run and it's time to be happy.
I've learn this submit and if I may just I wish to counsel you some interesting issues or suggestions.
Maybe you could write next articles referring
to this article. I desire to read more issues about it!
شنبه 26 مرداد 1398 09:31 ق.ظ
If you wish to be around your pet, locate a Travel vacation spot which you
could get itTravel It really is more and more present with come across vacation trips which might be pet-friendly.
Actually, numerous places have got facilities in position with regard to dog "parents.Inch A few hotels contain puppy doctor offices and also morning cares for you. It is possible to take your animals along with you; you just need to be certain these are allowed. https://wizimatic.com/the-angry-birds-movie-2-2019-full-movie-download/
شنبه 26 مرداد 1398 08:25 ق.ظ
In the event that Travel simply by oxygen, it is important to feel before hand.

Key air terminals can be hard to go to due to lengthy targeted traffic waiting times.
Bunch what you are able the night time ahead of your airfare
and that means you are sure to expect you'll abandon the very next
day. To take down pre-flight anxiety, plan your vacation with plenty of forethought.

You don't want to overlook your flight. https://watch-online.moviefullmovies.zone/streaming-online/watch-the-angry-birds-movie-2-online
شنبه 26 مرداد 1398 03:59 ق.ظ
These are actually fantastic ideas in regarding blogging.
You have touched some fastidious points here. Any
way keep up wrinting.
شنبه 26 مرداد 1398 02:39 ق.ظ
all the time i used to read smaller articles or reviews which as well clear their motive,
and that is also happening with this paragraph
which I am reading now.
شنبه 26 مرداد 1398 12:54 ق.ظ
Hi, i believe that i saw you visited my weblog so i got here to go
back the choose?.I am trying to find things to enhance my
website!I assume its good enough to make use of a few
of your ideas!!
جمعه 25 مرداد 1398 10:26 ب.ظ
Vacations are a good time to chill and enjoy yourself.

Even so, it's rather a discomfort to actually Travel there.
Through creating concerns in order to providing for
you to getting on a plane, numerous information can make against a person in the last second.
The following is several advice that can make your holiday Travelutes less stressful.
https://jokerfullmovie.com/
جمعه 25 مرداد 1398 10:19 ب.ظ
Santiago is how I'm called and my cousin doesn't be pleased
at nearly. For years she has been working the interviewer
and he or she will not change it anytime very soon. Fishing is
actually a of stuff he loves most. I've always loved living co.
My wife and I conserve a website. You may want to certify it out here:
http://schnell-viel-abnehmen-de.eu/blacklatte.html
جمعه 25 مرداد 1398 09:04 ب.ظ
While searching for the top rates to get a airfare, examine every single
airline's recognized site offering plane tickets
into the closing destination. Travelocity
as well as Kayak are usually internet sites that frequently offer you discount prices, but sometimes you can find the minimum ticket for the airline's site.

https://jokerfull.net/
جمعه 25 مرداد 1398 08:52 ب.ظ
This is very interesting, You are a very skilled
blogger. I have joined your feed and look forward to searching for more of your wonderful post.
Additionally, I've shared your website in my social networks http://staktron.com/members/arttv15/activity/238581/
جمعه 25 مرداد 1398 08:30 ب.ظ
Thanks for some other great post. The place else may anybody get that kind of info in such a perfect manner of
writing? I've a presentation subsequent week, and I am on the look for such
information. http://komiwiki.syktsu.ru/index.php?title=Is_Heavy_snoring_Keeping_You_Or_Someone_Close_Awake_At_Night?_Try_These_Easy_Alternatives!
جمعه 25 مرداد 1398 08:14 ب.ظ
If you wish for to take much from this paragraph then you have to apply such techniques to your won webpage.

http://rch.ge/index.php?subaction=userinfo&user=fifth3liquor
جمعه 25 مرداد 1398 06:47 ب.ظ
Very good post! We will be linking to this great post on our website.

Keep up the good writing. http://bookmark2019.com/story.php?title=turn-down-the-snoring-with-these-ideas
جمعه 25 مرداد 1398 06:20 ب.ظ
My partner and I stumbled over here from a different web address and thought I might as well check things out.
I like what I see so now i'm following you. Look forward
to checking out your web page for a second time.
http://ziza.es/user/ball3cd/
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر


نمایش نظرات 1 تا 30
مطالب اینترنتی
درباره وبلاگ


مدیر وبلاگ : نویسنده
نویسندگان
آمار وبلاگ
کل بازدید :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل پست ها :
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :